Imazhi i produktit nuk është ende i disponueshëm.

DETAJE TEKNIKE

SPECIFIKIME

part type
Switch Solenoid
mfr
DELCO
mfr series
41MT
voltage
24
terminal battery
1/2-13 POST
terminal motor
1/2-13 POST
terminal switch
10-32 POST
type
INTERMITTENT DUTY
terminal count
3

WAI / SOLENOIDS & RELAYS CATALOG

WAI 741682C

WAI 741682C

ZF NO.
/
Tensioni
24V
Seria
/
Kontaktoni ekipin tonë →

OE E SOLENOIDIT

1
SOLENOID OE from the WAI source catalog
ProdhuesiNumri i referencës
Delco1115678

PËR MOTORIN E NDEZJES

Kodet e motorëve të ndezjes13

Starter motor codes from the WAI source catalog
ProdhuesiKodi i motorit të ndezjes
Lester6634
Caterpillar3E2298
Caterpillar8C4773
Caterpillar9Y1945
Cummins3675209RX
Cummins3921403
Delco10461239
Delco10478817
Delco10478925
Delco10478969
Delco10479221
Delco10479275
Delco10479304

PËR AUTOMJET

Applications3

Applications from the WAI source catalog
PËR AUTOMJETModeliVariantiNga vitiDeri në vitin
Atlas CopcoXAMS355Cummins C8.31997—
Caterpillar Ag. & Ind.938FCat. 311619941997
Caterpillar Ag. & Ind.950FCat. 311619911996