Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
23.00
O.D.1 [ mm ]
51.70
O.D.2 [ mm ]
61.80
L.1 [ mm ]
81.60
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
24.70
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
20.80
Replacement for
MAGNETI MARELLI

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS4022

SS4022

ZF NO.
66-112-12V
Spänning
12V
Serie
MARELLI
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

10
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
CARGO139104
CARGOF032139104
FIAT9944575
MAGNETI MARELLI85540922
CQCQ2030514
ELECTROLOGSOL4149
LUCAS085540922010
POWERMAX1012034
WAI66-9306
WOODAUTOSND12426

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder14

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
LUCAS063222135010
LUCAS063222136010
LUCAS063222138010
LUCAS063222204010
LUCAS063222206010
MAGNETI MARELLI63222038
MAGNETI MARELLI63222040
MAGNETI MARELLI63222131
MAGNETI MARELLI63222134
MAGNETI MARELLI63222135
MAGNETI MARELLI63222136
MAGNETI MARELLI63222138
MAGNETI MARELLI63222204
MAGNETI MARELLI63222206