Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
24
O.D.1 [ mm ]
68.40
O.D.2 [ mm ]
76.50
L.1 [ mm ]
121.00
B+ [ mm ]
UNC 1/2-13
L.B+ [ mm ]
25.50
Coil bolt [ mm ]
UNC 1/4-20
L.Coil bolt [ mm ]
12.40
Replacement for
DELCO

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS1163P

SS1163P

ZF NO.
13-201-24V
Spänning
24V
Serie
DELCO REMY
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

14
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
BOSCH1987BE2007
DELCO1115675
DELCO1115677
MAGNETI MARELLI940113050006
MAGNETI MARELLI940113050503
MAGNETI MARELLIAME0006
MAGNETI MARELLIAME0503
ZMZM360
ZMZM7360
ELECTROLOGSOL2034
GHIBAUDIE5399
MEAT & DORIA46195
WAI054.001.185.036
WOODAUTOREM1115675

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder16

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
DELCO10478814
DELCO10478819
DELCO10479196
DELCO10479302
DELCO1993901
DELCO1993902
DELCO1993903
DELCO1993905
DELCO1993909
DELCO1993910
DELCO1993911
DELCO1993914
DELCO1993926
DELCO1993972
CUMMINS3908594
AS-PLS1024