Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
27.00
O.D.1 [ mm ]
56.60
O.D.2 [ mm ]
49.80
L.1 [ mm ]
67.20
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
21.00
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
12.80
Replacement for
BOSCH

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS0109

SS0109

ZF NO.
84-177-12V
Spänning
12V
Serie
BOSCH
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

32
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
BOSCH1986SE1656
BOSCH2339303227
BOSCH2339303394
BOSCHF000SH0123
BOSCHF002G20884
BOSCHF010SH0105
CARGO139498
CARGO333592
CARGOF032139498
CARGOF032333592
FIAT77363703
FIAT99410180
FIAT9947829
FIAT9951018
IKA4.6274.9
MAGNETI MARELLIAME0052
SUZUKI31220-79J00
ZM479
ZMZM479
ELECTROLOGSOL1156
ELECTROLOGSOL1319
KRAUFSSB9498
LOGISTIK036018134
POWERMAX81016203
WAI054.000.549.010
WAI054.000.549.016
WAI054.000.549.018
WAI054.000.549.210
WAI054.000.549.590
WAI66-91251
WOODAUTOBOS2339303227
WOODAUTOSND12574

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder21

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
BOSCH0001108202
BOSCH0001108234
BOSCH0001108235
BOSCH0001108239
BOSCH0001108240
BOSCH0001108247
BOSCH0001109018
BOSCH0001109030
BOSCH0001109045
BOSCH0001109048
BOSCH0001109253
BOSCH0001109268
BOSCH0001109269
BOSCH0001109270
AS-PLS0105
AS-PLS01114(SEG)
AS-PLS0186
AS-PLS0186(SEG)
AS-PLS0195
AS-PLS0230
AS-PLS0246