Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
27.00
O.D.1 [ mm ]
56.00
O.D.2 [ mm ]
49.00
L.1 [ mm ]
66.00
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
20.00
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
9.50
Replacement for
BOSCH

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS0036P

SS0036P

ZF NO.
84-1102-12V
Spänning
12V
Serie
BOSCH
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

20
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
BOSCH0331303145
BOSCH0331303229
BOSCH2339303229
BOSCH2339303248
BOSCH2339303291
BOSCH2339303324
BOSCH2339303407
CARGO136852
CARGOF032136852
IKA4.6317.9
ZMZM7773
DIXIE6660-1210
ELECTROLOGSOL1298
ERA227763
GHIBAUDIE9038
KRAUFSSB6852
POWERMAX81015545
WAI054.000.405
WAI66-9198
WOODAUTOSND12592

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder22

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
BOSCH0001108113
BOSCH0001108114
BOSCH0001108174
BOSCH0001108175
BOSCH0001108220
BOSCH0001108221
BOSCH0001110122
BOSCH0001110123
BOSCH0001110126
BOSCH0001110127
BOSCH0001110128
BOSCH0001110129
BOSCH0001110136
BOSCH0001110137
BOSCH0001110138
BOSCH0001110139
BOSCH0001124020
BOSCH0001124021
AS-PLS0030
AS-PLS0234
AS-PLS0408
AS-PLS0669(SEG)